Akçaburgaz Mah. 1560. Sok. No:3/I Alkop San. Sit. Esenyurt / İSTANBUL
+90 (212) 485 87 86

Takım Yönetim Sistemi

Masrafları azaltır

Kesme Takımlarınizin kullanımını ölçerek veya kontrol ederek olağanüstü maliyet tasarrufu fark edeceksiniz. Tipik olarak sürekli yöntem geliştirme, azaltılmış stok, daha az atık ve el ile gerçekleştirilen günlük görevleri otomatikleştiren daha yalın bir sistem kullanımı ile Takım harcamanızda %10-30 arasında bir tasarruf sağlayabilirsiniz.


Garanti edilen üretim çıktısı

Öncelik makinelerinizin çalışmasını sağlamak ve arıza süresini en aza indirmektir. Atıl üretim hem geç kalan ve iptal edilen siparişler hem de makine donması ve kesme Takımlarınin varmasını bekleyen insan kaynakları açısından işletme için çok büyük masraflar oluşturur. MATRIX üretiminizin devam etmesini sağlar ve stok tükenmesi riskini azaltır.


Garanti edilen üretim çıktısı

Öncelik makinelerinizin çalışmasını sağlamak ve arıza süresini en aza indirmektir. Atıl üretim hem geç kalan ve iptal edilen siparişler hem de makine donması ve kesme Takımlarınin varmasını bekleyen insan kaynakları açısından işletme için çok büyük masraflar oluşturur. MATRIX üretiminizin devam etmesini sağlar ve stok tükenmesi riskini azaltır.


Optimize edilmiş stok seviyeleri

Kısaca belirtildiği üzere MATRIX MİNİMUM stok ile MAKSİMUM mevcudiyet sağlar. Fazla ve bozuk stok genellikle empirik stok seviyesi hesaplaması yerine tahmin ederek işlemlerin yapıldığı yerlerde görülür. Çoğu üretim tesisi raflarında %10-40 arasında fazla veya bozuk ürünlerle çalışmaktadır, bu durumda sınırlı sermaye kaynaklarını bloke eder veya işletmeniz için çok büyük gizli kayıplar oluşturur. MATRIX stok seviyelerini optimize etmek için teslim süresi ve sıklık derecesini dikkate alan akıllı bir lojistik modeli uygulamaktadır. Tüm parametreleri güncel ve değişiklikler ile uyumlu tutmak için hesaplamalar aylık olarak güncellenir. Sistem özel durumlar için ayar yapmanızı ve talepteki geçici artışları telafi edebilecek olan özel parametreler uygulamanızı sağlar.


Uygun satın alma

Sipariş sıklığı, sipariş hattı sayısı ve bulunamayan veya rapor edilmemiş olan stokların manuel sayımı tedarikçiler için siparişleri hazırlamak için gereken maliyeti ve süreyi etkilemektedir. MATRIX satın alma masraflarını tam anlamıyla %50 oranında azaltabilir. Yazılım üzerinde bulunan otomatikleştirilen satın alma modülü günlük ‘son dakika’ siparişleri tamamlaması sadece bir iki dakika süren kontrol edilen haftalık bir sürece dönüştürebilir. Gerektiğinde, sipariş hazırlanması ve alım esnasında ilgili ERP siparişlerinin hazırlanması için, MATRIX stok verisini bir ERP sistemine aktarabilir.


Birim fiyatı (CPU) kontrolü

Benchmarking the actual cost of cutting tools per production unit is the foundation for good cost control and continuous improvement. MATRIX not only calculates CPU and tool life, it can also alert you automatically when a tool is underperforming, in order that you may initiate an appropriate investigation and preventive action.


Her bir iş için doğru aracı seçin

Her bir üretim birimi için kesme Takımlarınin fiili maliyetinin karşılaştırmalı değerlendirilmesi iyi maliyet kontrolü ve sürekli gelişimin temelini oluşturmaktadır. MATRIX sadece birim maliyetini (CPU) ve Takım ömrünü hesaplamakla kalmaz aynı zamanda uygun araştırma ve önleyici eylemi başlatabilmeniz için bir Takım beklenenden düşük performans gösterdiğinde sizi otomatik olarak uyarır.


Hızlı Yatırım Getirisi

Tipik olarak MATRIX yatırımın getirisini 6 – 18 ay içerisinde sağlayacaktır. IMC temsilciniz sizin için işleri başlatmanız için gerekli olan durum ile birlikte bir Yatırım Getirisi Raporu hazırlayabilir. Örnek Yatırım Getirisi raporu


Müşterilerimizin söyledikleri

Dünya çapında önde gelen şirketler üretimlerindeki MATRIX faydalarını doğrulamaktadır.

Sormak istedikleriniz olduğunda bizi aramaktan çekinmeyin!

Telefon
Şimdi Ara
Telefon
Whatsapp