Matrix Takım Yönetim Sistemleri

Matrix-Takim-Yonetim-Sistemi-1

Masrafları Azaltır

Kesme Takımlarınizin kullanımını ölçerek veya kontrol ederek olağanüstü maliyet tasarrufu fark edeceksiniz. Tipik olarak sürekli yöntem geliştirme, azaltılmış stok, daha az atık ve el ile gerçekleştirilen günlük görevleri otomatikleştiren daha yalın bir sistem kullanımı ile Takım harcamanızda %10-30 arasında bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

Garanti edilen üretim çıktısı

Öncelik makinelerinizin çalışmasını sağlamak ve arıza süresini en aza indirmektir. Atıl üretim hem geç kalan ve iptal edilen siparişler hem de makine donması ve kesme Takımlarınin varmasını bekleyen insan kaynakları açısından işletme için çok büyük masraflar oluşturur. MATRIX üretiminizin devam etmesini sağlar ve stok tükenmesi riskini azaltır.

Optimize edilmiş stok seviyeleri

Kısaca belirtildiği üzere MATRIX MİNİMUM stok ile MAKSİMUM mevcudiyet sağlar. Fazla ve bozuk stok genellikle empirik stok seviyesi hesaplaması yerine tahmin ederek işlemlerin yapıldığı yerlerde görülür. Çoğu üretim tesisi raflarında %10-40 arasında fazla veya bozuk ürünlerle çalışmaktadır, bu durumda sınırlı sermaye kaynaklarını bloke eder veya işletmeniz için çok büyük gizli kayıplar oluşturur.

Uygun satın alma

Sipariş sıklığı, sipariş hattı sayısı ve bulunamayan veya rapor edilmemiş olan stokların manuel sayımı tedarikçiler için siparişleri hazırlamak için gereken maliyeti ve süreyi etkilemektedir. MATRIX satın alma masraflarını tam anlamıyla %50 oranında azaltabilir. Yazılım üzerinde bulunan otomatikleştirilen satın alma modülü günlük ‘son dakika’ siparişleri tamamlaması sadece bir iki dakika süren kontrol edilen haftalık bir sürece dönüştürebilir.

Birim fiyatı (CPU) kontrolü

Üretim birimi başına kesici takımların gerçek maliyetinin karşılaştırılması, iyi maliyet kontrolünün ve sürekli iyileştirmenin temelidir. MATRIX yalnızca CPU ve araç ömrünü hesaplamakla kalmaz, aynı zamanda uygun bir araştırma ve önleyici eylem başlatabilmeniz için bir araç düşük performans gösterdiğinde sizi otomatik olarak uyarabilir.

Her bir iş için doğru aracı seçin

Her bir üretim birimi için kesme Takımlarınin fiili maliyetinin karşılaştırmalı değerlendirilmesi iyi maliyet kontrolü ve sürekli gelişimin temelini oluşturmaktadır. MATRIX sadece birim maliyetini (CPU) ve Takım ömrünü hesaplamakla kalmaz aynı zamanda uygun araştırma ve önleyici eylemi başlatabilmeniz için bir Takım beklenenden düşük performans gösterdiğinde sizi otomatik olarak uyarır.

Hızlı Yatırım Getirisi

Tipik olarak MATRIX yatırımın getirisini 6 – 18 ay içerisinde sağlayacaktır. IMC temsilciniz sizin için işleri başlatmanız için gerekli olan durum ile birlikte bir Yatırım Getirisi Raporu hazırlayabilir. Örnek Yatırım Getirisi raporu

 

Hızlı Yatırım Getirisi

Dünya çapında önde gelen şirketler üretimlerindeki MATRIX faydalarını doğrulamaktadır.
Gerektiğinde, sipariş hazırlanması ve alım esnasında ilgili ERP siparişlerinin hazırlanması için, MATRIX stok verisini bir ERP sistemine aktarabilir.

Matrix Takım Yönetim Sistemi

Matrix Takım Yönetim Sistemi ile kesici takımların depolanması ve yönetilmesini kolaylaştıran bir çözüm sunuyor. Bu sistem, kesici takımların düzenli depolanmasını ve ihtiyaç duyulduğunda hızlıca bulunmasını sağlayarak işlerinizi daha verimli hale getiriyor.

Matrix Takım Yönetim Sistemi, depolama ve yazılım olmak üzere iki ana bileşenden oluşuyor. Depolama sistemi, kesici takımların güvenli ve düzenli bir şekilde saklandığı dolaplar, çekmeceler ve raflardan oluşurken, yazılım sistemi ise kesici takımların stok durumu, kullanım süresi ve maliyeti gibi bilgileri takip etmenize olanak tanır.

Bu sistem Trakya Kesici Takımlar’ın sunduğu avantajları da beraberinde getiriyor:

  • Kesici takımların düzenli depolanması sayesinde depolama verimliliği artıyor.
  • Stok yönetimi ile kesici takımların stok durumu takip edilerek stok tükenmesi riski azalıyor.
  • Üretim verimliliği, kesici takımların hızlı ve kolayca bulunmasını sağlayarak artıyor.
  • Kullanım verimliliğinin artması maliyetleri düşürüyor.

Trakya Kesici Takımlar olarak, işletmenizin ihtiyaçlarına uygun Matrix Takım Yönetim Sistemi çözümlerini size sunmaktan memnuniyet duyarız.